KONST / Litografier / Färglitografi 14278356
nr 1427 8356
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Fantasifauna. Signerad, numrerad 346/385, daterad -90. Färglitografi, bildmått: 40x58, yttermått inklusive ram: 63x81 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 19:10:17
21/10 23:46:38
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson